Zayıflama Kürleri

0
Zayıflama Kürleri ile hızlı zayıflama

Zayıflama Kürleri

Zayıflamak çoğu zaman zorlu ve sabır gerektiren uzun bir yoldur. Zayıflamak isteyen kadın ve erkekler ilk olarak bir diyetisyene danışmalıdır. Diyet zayıflamak için olmazsa olmazlardandır. Fakat zayıfla sürecine biraz hız kazandırmak ve kilo verme esnasında yaşanan duraklamaları kırmak isteyenler bazı ufak taktikler uygulayabilmektedirler. Bu taktiklerin başında zayıflama kürleri gelmektedir. Zayıflama kürleri kısa süreli olarak uygulanan kilo verme yöntemlerinden biridir. Uzun süreli yapılması son derece zararlı olabilmektedir. Bu nedenle kür tarifi sırasında verilen süreler asla aşılmamalıdır.
Baharatlı yoğurt kürü

Son yıllarda yoğurt ile yapılan zayıflama kürleri oldukça fazla talep görmektedir. Bunların başında baharatlı yoğurt kürü gelmektedir. Yoğurt insan vücudu için gerekli olan önemli birçok besin öğesini içeren yararlı bir besindir. Baharatlı yoğurt kürünün yapımında kullanılan malzemelerin bulunabilmesi oldukça kolay olduğundan çoğu kadın tarafından en çok tercih edilen zayıflama kürü olmaktadır. Baharatlı yoğurt küründe kullanılan malzemeler şunlardır; 1 porsiyon tam yağlı yoğurt, 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 çay kaşığı zencefil. Yapılışı ise oldukça kolaydır. Tüm malzemeler karıştırılması ile kür hazır hale gelecektir. Bu kür her hafta sadece 2 kez yapılmalıdır. Geceleri yatmadan önce yenmesi tavsiye edilmektedir.

Hurma ve yoğurt kürü

Hurma ve yoğurt kürü detoks etkili zayıflama kürlerinden biridir. Hurma son derece faydalı besinlerden biridir. Bolca lif içerdiğinden kabızlık gibi sorunların ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Kürün yapımında kullanılan malzemeler şunlardır; 3 adet orta boy hurma, 1 porsiyon yoğurt ve 1 çay kaşığı tarçın. Yapılışı ise oldukça pratiktir. İlk olarak hurmalar doğranmalıdır. Daha sonra yoğurtla karıştırılmalı ve 1 çay kaşığı tarçın eklenmelidir. Bu kür sabahları yemekten önce yenmelidir. Vücuda herhangi bir zararı olmadığından istenildiği kadar yapılabilmektedir.

 

Hurma Yoğurt kürü ile hızlı zayıflama

Pul biber kürü

Metabolizma hızı denince akla pul biber gelmektedir. Pul biber normal yemeklere atıldığında bile metabolizmayı hızlandırarak kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Pul biber kürü için gerekli malzemeler şunlardır; 3 adet limon, 3 tatlı kaşığı pul biber ve sıcak su. Yapılışı oldukça kolaydır. Tüm malzemeler karıştırılır ve her ana öğün öncesinde 1 bardak olacak şekilde tüketilir. 2 hafta boyunca düzenli olarak yapılmalıdır.

 

Yoğurt Limon Pulbiber Kürü ile hızlı Zayıflama

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here