Header Üst Menü

Zayıflama İçin Belirlenen Etkili Adımlar Ve Tavsiyeler

Zayıflama İçin Belirlenen Etkili Adımlar Ve Tavsiyeler

Kilolu Olma Nedenleri 

Genetik yatkınlıklar, düzensiz beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, insülin direncinin düşük olması, metabolizma yavaşlığı, leptin direnci gibi sıralayabileceğimiz pek çok unsurun ayrı ayrı sebebiyet verdiği kilo problemi nedeni ile

zayıflama yolları

aramaktayız.

 

Zayıflamak İçin Atılabilecek İlk Adımlar- Başlangıç Noktası

 

– Kilo problemleri ile mücadele ederken, öncelikli uzman tavsiyelerinden biri de kararlı olmaktadır: Süreci sağlıklı ve koruma programı önceden yapılmış planlı bir organizasyon ile başlangıç noktanızın temelini oluşturarak yürütmek etkili olacaktır. Böylece süreç boyunca diyetten vazgeçmek, pes etmek gibi sık yaşanan olguları absorbe edebilir ve amaca giden yolda en doğru adımı atmış olabilirsiniz.

 

– Kararınızı verdikten sonra doğru adımları devam ettirebilmek adına mutlaka bir uzmana danışın: Bir iç hastalıkları uzmanı ile yapacağınız vücut analizleri ve testler sonucunda ortaya çıkan kişisel tabloya göre hareket edebilir ya da aynı aşamalardan geçebileceğiniz tıbbi hizmetler sunan kliniğe sahip bir diyetisyen ile görüşebilirsiniz. Hangi besin grubunu ne sıklıkla tercih etmeniz ya da tamamen listeden çıkarmanız gerektiğini size ancak bir uzman söyleyebilir. Uzman tavsiyesi sonrası protein ya da karbonhidrat ağırlıklı beslenme şeklinizi belirleyerek günlük takviye alımı ve yine yaşınıza, kilonuza uygun egzersiz programı ile hızlı ve etkili olacak başlangıç aşamanızı tamamlayabilirsiniz.

 

– Gerçekçi hedefleriniz olsun. İdeal ve sağlıklı kilonuzu vücut kitle endeksi sorgulaması ile öğrenip, boyunuzla ve yaşınızla doğru orantılı bir vücuda sahip olmayı hedefleyin.

Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

 

– Beslenme programınızı planladıktan sonra mevcut yağ kütlesini eritmek için öncelikli hafif egzersizlerle başlayarak devam eden süreçlerde, kardiyo, fitness gibi vücudu forma sokarken sağlıklı zayıflamanızı hızlandıran egzersizlere yoğunlaşın.

 

 

– Yalnızca birkaç kilo fazlanız var ve sıkılaşmak istiyorsanız, egzersizinizi plates sporuna göre ayarlayıp, basit ama etkili hareketlerle 1-2 ay içerisinde en az bir beden incelmeniz mümkün olacaktır. Plates aynı zamanda bir fizik tedavi yöntemi olduğu için skolyoz’u ya da bel, boyun fıtığı bulunan bireylerin tedavisinde uygulanan etkili bir egzersiz biçimidir.

 

– Bol su tüketimi, her zaman sağlıklı yaşam ve

zayıflama

ile ilişkilidir. Sade su tüketimini yoğun miktarda gerçekleştirmekte zorlanıyorsanız, suyunuzu mevsimine göre nane, çilek, limon ve tarçınla aromalandırarak tat katabilir ve aynı zamanda vücutta biriken ödemin atılmasını sağlayabilirsiniz.

 

– Denenmiş etkili diyet programları: Dukan diyeti, İsveç diyeti, Karatay diyeti gibi geniş bir kitle tarafınca denenmiş ve farklı yaş, cinsiyet, kilo oranlarında başarılı olunmuş diyet listelerini yine bir uzmana danışarak uygulayabilir ve süreci başarıya ulaşılmış tekniklerle denemenin verdiği özgüven sayesinde çok daha kolay aşabilirsiniz.

,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın