Zayıflama Hareketleri

0
Zayıflama Haraketleri ile hızlı kilo vermek

 Zayıflama Hareketleri

Zayıflamak için yapılan ilk şey bir diyet listesi oluşturmaktır. Çoğu insan kilo vermek için sadece diyet yapmanın yeterli olduğunu düşünmektedir. Diyet yapmak ya da sağlıklı beslenmek kilo verme açısından oldukça önemli olsa da egzersiz yapmakta aynı oranda önem arz etmektedir. Egzersiz yaparak kilo vermek çok daha sağlıklı ve hızlı olmaktadır. Kilo verirken aynı zamanda kas oranını da yükseltmek isteyenler mutlaka egzersiz yapmalıdırlar. Kas oranı yüksek bir vücut tartıda ağır çıksa da görünüm açısında çok daha fit ve zayıf görünecektir. Bu nedenle egzersiz ihmal edilmemeli ve her gün azda olsa bir vakit ayrılmalıdır.

 

En sık yapılan egzersizler

            Egzersiz denince akla spor salonları gelmektedir. Spor salonları sporun daha verimli hale gelmesine yardımcı olacaktır. Spor salonlarında yapılabilecek birçok egzersiz hareketi vardır. Bu egzersizlerin başında fitness ve pilates gelmektedir. Pilates, genellikle kadınlar tarafından tercih edilen egzersiz modellerinden biridir. Bu tarz egzersiz modelleri evde de yapılabilmektedir fakat spor salonunda bir eğitmen desteği ile yapılması çok daha doğru olacaktır. Spor salonlarında yapılan en etkili egzersizlerden biri de step aerobik’tir. Kilo vermek isteyenler için vazgeçilmez egzersizlerden biri olan step aerobik hızla kalori yakılmasına yardımcı olacaktır. Bu egzersiz modelinin de spor salonlarında eğitmen eşliğinde yapılması gerekmektedir.

 

Evde yapılabilecek zayıflama hareketleri

Egzersiz yapmak isteyen fakat vakit bulamayanlar için evde yapılacak çok kısa süreli egzersizler bile kilo verme konusunda büyük fark yaratacaktır. Evde yapılabilecek zayıflama hareketleri içerisinde en çok tercih edilen hareket modeli mekiktir. Mekik çekmek karın çevresinde incelme ve toparlanma sağlayacaktır. Zayıflama hareketlerinden bir diğeri ise squat denilen çömelme hareketidir. Bu hareket kalçada ve bacaklarda incelme sağlamaktadır.

Ayrıca son derece zorlayıcı bir hareket olduğundan en fazla kalori yaktıran zayıflama hareketleri içerisinde ilk sıradadır.  En çok tercih edilen bir diğer zayıflama hareketi ise yürüyüştür. İnternetten evde yürüyüş için birçok video bulabilmek mümkündür. Bu tarz videolar izlenerek evden çıkmadan da yürüyüş yapılabilmektedir. Yürüyüş en etkili ve yararlı egzersizlerden biridir. Bu nedenle gün içerisinde evde ya da dışarıda mutlaka yürünmelidir.

 

Evde egzersiz yaparak hızlı kilo vermek

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here