Yoğurt Kürü Zencefil Zerdeçal Kilo Vermek

1
Yoğurt Kürü Zencefil Zerdeçal Kilo Vermek

            Yağ yakıcı özelliği kanıtlanmış olan yoğurt kürü zencefil ile buluşarak ödem sökücü özellikler de kazanabilir. Artan tatlı isteği üzerinde de etkili olan kür, metabolizmayı hızlandırarak günde en az yarım kilo verilmesini sağlar. Bütün denemelerin ardından bu defa başarılı olmak ve ayna karşısında özlediğiniz görünüme kavuşmak istiyorsanız yoğurt kürünü denemek için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Yoğurt Kürünün Başlıca Faydaları Nelerdir?

            Yoğurt kürü zencefil ile birleştiği zaman en etkili kilo verme diyeti olarak karşımıza çıkar. Haftada sadece 2 kere kullanılacak olan tarifle günde yarım kiloya kadar zayıflama gerçek olabilir. Hazırlanacak tarifin en belirgin özellikleri arasında; ödem sökücü olması, karın şişkinliğini gidermesi, göbek ve basen bölgesindeki yağları yakması, tatlı isteğini bastırması, kısa sürede etkisini göstererek motivasyonu artırması ve metabolizmayı hızlandırması sayılabilir.

[box type=”info”] En etkili zayıflama tarifi olarak gösterilebilecek olan yoğurt kürü için;

1 kase yoğurt
1 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı zencefil ve
Tat vermek için 1 çay kaşığı tarçın kullanılır.[/box]

Uyumadan yaklaşık 3 saat önce yenmesi tavsiye edilen tarif; gece boyunca vücudun yağ ve kalori yakmasını sağlar. Bir kase yoğurdu yedikten sonra en az 4 bardak suyu yavaş yavaş içmek sürecin hızlanması üzerinde olumlu katkılar sağlar.

            Yoğurt kürü zerdeçal etkisiyle birlikte yaklaşık olarak 130 kalori kadardır. Haftada sadece 2 kere yapılması tavsiye edilen tarifi yaş ve cinsiyet sınırlaması olmadan kilo vermek isteyen herkes deneyebilir. Tarif hazır ya da evde yapılmış yoğurtla hazırlanabileceği gibi tercihen az yağlı yoğurtla da denenebilir. Düzenli ve dengeli bir beslenmenin eşlik edeceği yoğurt kürü, mutlaka egzersizle desteklenmelidir. Vücuttaki yağların istenen seviyede yakılabilmesi için bölgenin hareketlendirilmesi ve bölgenin ciddi şekilde uyarılması gerekir.

Günde yarım kilodan haftada 3-4 kiloya kadar zayıflama şansı sunan tarif hamileler ve emziren anneler tarafından uygulanamaz. Yoğurt kürü zerdeçal tarifini hazırlarken öncelikle baharatların eşit miktarda olmasına dikkat edilmelidir. Bir araya getirilerek karıştırılan baharatlar daha sonra yoğurda ilave edilir. Göbek eritmek için uygulanacak olan kür, karın eriten egzersizlerle birlikte desteklenmelidir. Bu kür en fazla 1 hafta ve haftada 2 kere uygulanabilir.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here