Header Üst Menü

Yoğurt Kürü Tarifi Her Gün Yarım Kilo Verin!

Yoğurt Kürü Tarifi Her Gün Yarım Kilo Verin!

Yoğurt yağ yakıcı ve kabızlık giderici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle kilo vermek isteyen ve bunu sağlıklı bir şekilde yapmak isteyen insanların çoğu yoğurt ile yapılan kürler ile zayıflamaktadır. Ayrıca yoğurt ödem sökücü bir özelliğe sahiptir.

Tatlı ihtiyacınız olduğunda ve bunun önüne geçemediğinizde yoğurt diyeti  imdadınıza yetişir. Yoğurda koyacağınız tarçın ile tatlı ihtiyacınızı kilo veya yağ almadan giderebilirsiniz. Yoğurt karın şişkinliğinin giderilmesine fayda sağlamaktadır. Özellikle göbek ve basen bölgesinde bulunan yağ birikimini eritmeye destek olur.

Kısa zamanda kilo verilmesini sağlayarak, hem kişinin psikolojisini olumlu etkilemektedir hem de zayıflama yolunda çok büyük motive etmektedir. Bağışıklık sistemini de güçlendirerek zayıflarken herhangi bir sağlık sorunu yaşamanıza sebep olmaz. Hatta hasta olmanızı bile engeller. Aşağıda tarifleri verilecek olan yoğurt kürü sadece 2 hafta yapılması gereken bir kürdür. İlk iki hafta yaptıktan sonra en az 2 veya 3 hafta ara verip tekrar 2 hafta yoğurt kürü şeklinde uygulamalısınız. Bu kür sayesinde günde yarım kiloya kadar verebilmeniz mümkündür.

YOĞURT KÜRÜ DİYETİ NASIL YAPILIR?

 

Yoğurt kürü için gereken malzemeler ;

  • 1 kase yağsız yoğurt
  • 1 çay kaşığında toz şeklinde tarçın
  • 1 çay kaşığında toz şeklinde zencefil
  • 1 çay kaşığında toz şeklinde zerdeçal

   
  Yoğurt Kürünün yapılışı

  Öncelikle bu kür uyumadan 3 saat önce yapılması gereken bir kürdür. Uyurken bile yağ yakımı devam ettiği için bu küründe yağ yakıcı etkisiyle daha çok yağ yakılmasını sağlamaktadır. 1 kase yoğurdun içerisine sırasıyla zencefil, zerdeçal, tarçın eklenerek iyice karıştırılır. Bu karışım uyumadan 3 saat kadar önce yenilir ve uyuyana kadar yaklaşık 5 – 6 bardak su içilmesi gerekir. Bu kür hem hamileler için hem de bebeğini emzirenler için önerilmemektedir. Yoğurt kürü 130 kalori civarındadır.

  yoğurt kürü diyeti nasıl yapılır ?

  Bir diğer yoğurt kürü ise limon, pul biber ve yoğurt karışımı ile yapılan kürdür. Bu kürde de bu malzemeler bir kasede karıştırılır ve uyumadan yarım saat önce tüketilir. Bu da diğer kür gibi sadece iki hafta yapılmalıdır. İki hafta sonra verilen aradan sonra tekrar devam edilebilir.  Bu kürler sayesinde su içmeye ve yemenize de dikkat ederseniz günde yarım kilo verebilirsiniz.

,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın