Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kaç Kilo Veririm ?

0
tüp mide ameliyatı sonrası

  Tüp mide ameliyatı son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren operasyonlardan bir tanesidir. Operasyonun özelliği kişinin hiç diyet yapmadan yalnızca ameliyat ile kilo vermesidir. Ameliyat sırasında mide üzerinde çeşitli uygulamalar yapılacak ve midenin belli bir kısmı çıkartılarak hacminin azalması sağlanacaktır. Böylece kişi fazla yemek yiyemeyecek ve vücudunun istediği kadarını yiyerek kilo vermeye başlayacaktır. Kadınların ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bu ameliyat vermesi gereken kilo miktarı az olan kişiler için uygun değildir. Ameliyat aşırı kilolu olan ve diyet ya da spor ile kilo veremeyen kişiler için tercih edilmektedir. Ciddi bir operasyon olan fakat doğru ellerde yapıldığında büyük farklar yaratan tüp mide ameliyatı morbit obez durumunda olan kişiler için idealdir.

Tüp mide ameliyatı ile kaç kilo verilir?

Tüp mide ameliyatı ile ilgili en merak edilen soru kaç kilo verilir sorusudur. Tüp mide ameliyatı olanlar kilosuna bağlı olarak hızla kilo vermeye başlayacaktır. Bu kilonun büyük bir kısmı ilk haftadan verilmiş olacaktır. Örneğin; yetişkin bir insan ilk haftada 3 kilo vermişse geri kalan haftalarda 1 ya da 2 kilo verecektir. Bu hız ilerleyen dönemlerde daha da azalacak ve kişi yavaş yavaş kilo vermeye devam edecektir. Kilo verme olayının ne zaman biteceği kişiye bağlıdır. Kişi ideal kilosuna ulaşana kadar devam edecektir. Bu ameliyatla 45 -50 hatta daha yüksek rakamlarda kilo verilmesi mümkündür.

Tüp mide ameliyatı olan ünlüler

Son dönemlerde tüp mide ameliyatı olanlar sürekli olarak artmaktadır. Birçok ünlü tüp mide ameliyatı geçirmiş ve fazla kilolarından kurtulmuştur. Fatih Ürek, Linet, Pelin Öztekin ve daha birçok ünlünün olduğu bu ameliyat büyük farklar yaratmıştır. Ameliyata olan ilgi son dönemlerde çok daha artmış durumdadır. Bu konuda endişesi olan kişilerin alanında uzman olan doktorları tercih etmeleri çok daha doğru olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here