Soğan Kürü İle Zayıflama | Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

0
ibrahim saraçoğlu soğan kürü

Soğan Kürü İle Zayıflama | Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

 

Zayıflamak, birçok kişi için oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreçte genellikle diyet ve spor yapılmakta ve çeşitli bitkisel çaylar içilmektedir. Kilo vermek yalnızca diyetle olacak bir iş değildir. Bunun yanı sıra spor yapmak ve destekleyici ürünler kullanmak daha hızlı bir şekilde kilo verilmesini sağlayacaktır. Bitkisel içecekler şok diyetler gibi değildir. Yani vücuda zarar vermesi beklenmemelidir. Aksine bu tarz içecekleri tüketmek vücut için birçok fayda ve yarar getirecektir. Sağan suyu da bu tarz içeceklerden bir tanesidir. Soğan kürü diye de geçen bu tarif İbrahim Saraçoğlu’na aittir. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü tarifi verirken bunu hem zayıflamak hem de adet düzensizliğini gidermek isteyenler için yapmıştır. Soğan kürünün yağları yakıcı özelliği hemen herkes tarafından bilinmektedir. Yalnızca zayıflamak için değil daha birçok rahatsızlık için kullanılan soğan kürü özellikle kadınlar için şifa niteliğindendir.

Kuru soğanın faydaları

 Soğan suyunun adet söktürücü etkisi

 

           İbrahim Saraçoğlu soğan kürü tarifi, hem zayıflatmakta hem de adet söktürmektedir. Zayıflama döneminde yeterli beslenilmemesi ve yağ bakımından eksik bir beslenme stilini uygulamak adet gecikmelerine ve düzensizliklerine neden olabilmektedir. Bu noktada bitkisel yöntemlerinin kullanılması adet döngüsünün düzene girmesine ve yeniden sağlıkla işlemesine neden olacaktır. Adet söktürücü özelliği ile ön plana çıkan soğan kürü bugüne kadar birçok kadın tarafından kullanılmıştır.

 

Bu kür yalnızca adet söktürücü olarak değil polikistik over sendromunda da kullanılmaktadır. Bu sendroma sahip olan kadınlar çok sayıda ufak boyutlu kistlere sahiptir. Bu kistler kişinin adet olmasını engellemektedir. Bu noktada kullanılan İbrahim Saraçoğlu soğan kürü tarifi, kistlerin giderilmesine ve rahmin temizlenmesine yardımcı olacaktır. Kür düzenli olarak kullanıldığında ilaçlara bağlı kalma zorunluluğu ortadan kalkacaktır. Bu sayede yeniden hem de ilaç kullanmadan adet görmek mümkündür.

 

 Soğan kürü nasıl yapılır?

 

Etkili bir adet söktürücü olarak kullanılan soğan kürünün yapımı son derece basittir. Bunun için gerekli olan tek malzeme 1 adet kahverengi soğan ve 1 bardak içme suyudur. Soğanın kahverengi olması son derece önemlidir. Kırmızı ya da beyaz soğan aynı etkiyi vermeyecektir. Orta boy bir soğan seçildikten sonra kabuğuyla birlikte iyice yıkanmalıdır. Kabuğu kürün başarılı olması için en önemli kısımdır. Daha sonra bir cezveye 1 bardak içme suyu dökülmeli ve suyun iyice kaynaması beklenmelidir. Kaynamaya başlayan suya kabukları ile birlikte 4’e bölünen kahverengi soğanlar eklenmeli ve bu su 5 dakika kadar kaynatılmalıdır.

 

Soğanlar yumuşayınca ve suyun rengi beyaza dönünce ocağın altı kapatılmalıdır. Soğan kürünün etkili olması için ne soğuk ne de sıcak olması gerekmektedir. Bu sebeple mutlaka ılık olması sağlanmalıdır. Süzülen soğan suyu ılıyana kadar bekletilmeli ve daha sonra içilmelidir. Bu tarif tam olarak 15 gün boyunca yapılmalı ve daha sonra bırakılmalıdır. 6 ayda bir yapılması gereken bu kür çok sık yapılmamalı ve 6 ayda bir 15 gün kadar uygulanmalıdır. Hamile olan kadınların kesinlikle uygulamaması gerekmektedir. Bu tarz kadınlarda düşük riski oluşturma ihtimali bulunmaktadır.

 

 Soğan suyunun vücuda olan diğer faydaları

 

           Soğan suyu faydaları ile ön planda olan bir içecektir. Soğan suyunun tek faydası adet söktürmesi ve zayıflatması değildir. Soğan suyu faydaları denince akla gelen ilk şey bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Soğan içeriğinde bulunan antibiyotiklerle vücudu koruyacak ve özellikle kış aylarında yaşanan hastalanmaları önleyecektir. Soğan kürünün yapıldığı dönemde bağışıklık sistemi güçlenecek ve kişi kendini çok daha iyi hissedecektir.

 

           Soğan suyu faydaları denince akla gelen ikinci fayda ise diyabete iyi gelmesidir. Şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet, kişinin ilaç veya iğne kullanmasına neden olan rahatsızlıklardandır. Soğan kürü kişinin şekerin büyük oranda düşürecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here