Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Faydaları

0
ibrahim saraçoğlu incir kürü

İncir Kürü Ne Demektir?

 

İncir kürü, Uzman Doktor Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü tarifi ile birçok bayanın fayda görmesini sağladıktan sonra birçok kişi tarafından uygulanmaya başlayan faydalı bir kürdür. Özellikle hamile kalmak isteyip de hamile kalamayan bayanlar için çok etkili bir kürdür.

 

İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen kuru incir kürü tarifini uygulayanların televizyona da çıkması ile daha çok merak edilen ve herkes tarafından uygulanan bir kür haline gelmiştir. Kuru incir Türkiye’de üretimi çok olan ve ulaşılması kolay olan bir yiyecek türüdür. İçeriğinde yer alan yüksek oranlardaki protein, mineral ve vitaminlerle hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.

 

Sindirim problemlerine iyi gelen kuru incir, bağırsaklarında düzenli olarak çalışmasını sağlar. Ayrınca içeriğinde yer alan etkin bir madde sayesinde kanserin oluşumunu da engellemektedir. Günlük alınması gereken magnezyum ihtiyacının % 30’unu, fosfor ihtiyacının ise % 20’sini karşılamaktadır. Bu nedenle İbrahim Saraçoğlu incir kürü tarifi birçok hastalığa fayda sağlar. Aşağıda incir kürünün nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

 

 İNCİR KÜRÜ TARİFLERİ

 

Uzman Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen kuru incir tarifi harfiyen uygulandığı zaman etkisini kısa sürede göstermektedir. İncir kürünün birkaç farklı tarifi vardır.

 

 İncir Kürü Tarifi 1

 

 Kan Yapıcı Kür

 

Yarım litre kaynayan klorsuz suya 7 – 8 tane kuru incir atılarak ortalama 7 dakika kadar ağzı kapalı şekilde kaynatılır. Yedi dakika sonrasında ılıması için beklenerek ılıdıktan sonra süzülür. Her öğünden 10 – 15 dakika önce aç karnına içilir. Günde üç defa içilen bu kür 21 gün uygulandıktan sonra 7 gün ara verilmektedir. 7 gün aradan sonra bir 21 gün daha uygulanarak küre son verilir. Toplam olarak 1 yıl içerisinde 42 gün İbrahim Saraçoğlu incir kürü tarifi yapılmış olur. Bu kürde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, her gün taze olarak hazırlanması gerektiğidir.

Kan Yapıcı Kür

 İncir Kürü Tarifi 2

 

Kolay Hamile Kalmak İçin Kür

 

1 litre kaynayan ve klorsuz olan suya 15 – 16 adet kuru incir eklenir ve 20 dakika kadar ağzı kapalı bir şekilde incirler kaynatılır. Yirmi dakika kaynadıktan sonra ılıması için bekletilir ve ılıyınca suyu süzülür. Bu kür suyu ikiye ya da üçe bölünerek her öğünden yaklaşık 15 dakika önce aç karnına içilir. 25 gün uygulanan kür 7 gün ara verildikten sonra tekrar bir 25 gün daha uygulanır ve kür sonlandırılır. Prolaktin ve şeker oranı yüksek olan kişilerin kuru incir kürünü yapmaları önerilmemektedir.

 

Sebebi bilinmeyen bir şekilde hamile kalamayan bayanların bu kürü 15 gün uygulaması gerekmektedir. Eğer kişide yumurta gelişiminde zayıflık varsa kür 21 gün uygulanmalıdır. Kadın veya erkekte herhangi bir problem olmadığı halde hamile kalamayan kadınlar için incir kürü önerilmektedir.

Kolay hamile kalmak için incir kürü

 İNCİR KÜRÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?

 

-İncirde bulunan potasyum, magnezyum ve sodyum etkisi ile kuru incir kürü yapan kişilerde B, C ve K vitamin eksiklikleri giderilmiş olur.

-Hamile kalmaya yardımcı olur.

-Yumurta ile ilgili birçok soruna fayda sağlar.

-Kist ve miyom oluşumlarını engeller.

-Kadınlarda yumurta sayılarını artırır.

-Tüm vücudu zararlı toksitlerden arındırır.

-Kalbi korur ve kemikleri güçlendirir.

-Kabızlığı önler.

-Sindirim sistemini güçlendirir.

-Tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur.

-Cilt sorunlarını azaltır.

-Kas ağrılarını azaltır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here