Patates Diyeti

0
Patates Diyeti ile hızlı kilo vermek

Patates Diyeti

Kilo vermek isteyen her kadının başvurduğu ilk yöntem diyetlerdir. Diyet yapmak oldukça sabır gerektiren bir iş olduğundan her insan biraz daha hızlı kilo vermek istemektedir. Bu noktada devreye detoks diyetler girmektedir. Bu tarz kısa süreli diyetler metabolizmayı şaşırtarak daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Kilo verme aşamasında diyet yapan çoğu insan duraklamaya girmektedir. Bunun sebebi vücudun düzenli olarak yapılan diyete alışmasıdır.

Bu tarz detoks diyetler duraklamaların kırılmasına da yardımcı olmaktadır. Fakat bu tarz diyetlerin yapımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu tarz diyetlerde verilen süre geçilmemelidir. Daha fazla kilo vermek adına sürekli bu tarz diyetlerin yapılması verilen kiloların kastan gitmesine neden olacaktır. Bu da çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Kas kayıpları geri dönüşü kolay olmayan rahatsızlıklardandır. Kas kayıplarının en büyük nedeni yapılan yanlış diyetlerdir. Bu nedenle detoks yapılacağında bunun kısa süreli olmasına dikkat edilmelidir.

Patates diyeti nasıl yapılır?

Patates diyeti son yıllarda oldukça popüler olan diyet listelerinden biridir. Bu diyeti uygulayıp faydasını görmüş birçok kadın bulunmaktadır. Patates diyetinde kullanılan 2 besin öğesi vardır. Bunlar yoğurt ve patatestir. Patates diyet listelerinin korkulu rüyası olsa da aslında son derece faydalı bir sebzedir. Vücudu temizleyici özelliği ile detoks etkisi yaratmaktadır.  Yoğurt ise faydaları saymakla bitmeyecek bir besindir. Protein oranı son derece yüksek olduğundan vücudun kas kaybetmesine engel olmaktadır. Bunun dışında vücudun ihtiyacı olan çoğu vitamini içermektedir. Bu nedenle patates diyetinin olmazsa olmazlarındandır. Patates diyeti listesi şu şekildedir;

 

Patates diyeti nasıl yapılır ?

Kahvaltı

1 porsiyon tam yağlı yoğurt
1 adet orta boy haşlanmış patates
Öğle yemeği
1 porsiyon tam yağlı yoğurt
2 adet orta boy haşlanmış patates
Akşam yemeği
2 porsiyon tam yağlı yoğurt
Patates diyetinin uygulanışı bu şekildedir. Toplamda 3 gün boyunca uygulanmalıdır. 3 günden fazla kullanılması kas kayıplarına neden olacağından tavsiye edilmemektedir.

Patates diyeti yapımında dikkat edilmesi gerekenler

Patates diyetinin başarılı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Bunlardan ilki diyet esnasında bol bol su içilmesidir. Bu ödem atılmasına yardımcı olarak diyetin performansını arttıracaktır. Dikkat edilmesi gereken ikinci püf noktası diyet esnasında yenecek olan haşlanmış patateslere tuz atılmaması gerektiğidir. Pul biber, karabiber gibi baharatlar kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here