Kilo Vermek için Pilates Haraketleri

0
kilo vermek için pilates haraketleri

  Kilo Vermek için Plates Haraketleri

Çığ gibi büyümeye başlayan pilates akını gün geçtikçe insanların rağbet göstermesiyle daha farklı bir boyuta yükseliyor. Spor hareketleri içerisinde özelliklede kadınlara yönelik oldukça eğlenceli ve pratik bir hal sunan pilates sporu ile zayıflamak oldukça mümkün. Pilates diğer sporlara göre daha farklı bir gelişim sağlıyor. Diğer sporlara göre farklılıkları arasında ilk sırada yer alan kas geliştirme ve kasları açma konuları oldukça pratik bir hal alıyor. İnsanlar genellikle pilates yapabilmek için çeşitli kurslara veya spor salonlarına abone olarak pilates yapma olanağına sahip olmaktadırlar. Aslında pilatesi kendi evinizde de yaparak gayet iyi bir kapsamda kilo verebilmeniz mümkün olmakta. Pilates hareketleri diğer sporlara göre biraz daha farklı olduğundan özelliklede 45 yaş ve üstü başta olmak üzere ayrıca hastalığı olan kişilerin doktor kontrolünden sonra bu spora başlaması daha sağlıklı bir işlem yapmanızı sağlayacaktır.

Hangi Pilates Hareketleri Kilo Verdirir?

Plates Topu ile Doğru Duruş Pozisyonu: Pilates topu üzerinde dik bir şekilde oturarak bacaklarınızı omuz hizası genişliğinde çalıştırıp ellerinizi sağa ve sola doğru kaydırın. Bu hareket ile belinizin yan kısımlarında fazla yağların yakılmasını sağlayacaksınız.

pilates doğru duruş haraketi

Yan Bölgeler için Pilates Hareketleri: Sırtınızı düz duracak şekilde ayarlayarak omuzlarınızı gevşetin önünüzde duran pilates topu ile nefes alın ve yan tarafa doğru eğilerek nefes verin. Aynı hareketi bir diğer yan tarafa eğilerek de tekrarlayın.

Pilates Topu ile Yan Haraket

Vücut Esnetme Hareketleri: Bu hareket pilates topu hareketleri arasında yorucu bir görünüm olsa da vücudunuzun iyice esnemesini sağlayacaktır. İlk olarak dizlerinizin üzerine çökerek öne doğru alacağınız pilates topuna eğilin ve hiç bir şey düşünmeden pilates topuna adapte olun. Vücudunuzu ilerleterek bekletin, böylelik kan akışınızda artma olacaktır.

Pilates ile vücut esnetme haraketi

Sırt Ağrıları ve Kiloları İçin Vücut Esnetme Hareketi: Ayak topuklarınızdan destek alarak sırtınız pilates topunun üzerine gelecek şekilde uzanın ve hemen ardından el parmaklarınızı da yere değecek şekilde vücudunuzu esnetin. Bu uygulama sayesin sırt ağrılarınızı giderebilir ve aynı zamanda fazladan kilolarınızın bir kısmını da rahatlıkla verebilirsiniz. Diğer hareketler ile birlikte uygulayarak her gün aksatmadan tekrarlayın.

Sırt Ağrıları ve Kiloları İçin Vücut Esnetme Hareketi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here