Header Üst Menü

Kendi Diyeti İle Kilo Veren Var Mıdır ?

Kendi Diyeti İle Kilo Veren Var Mıdır

Kendi Diyeti İle Kilo Veren Var Mıdır ? Aslında çoğu insanın kafasında düşündüğü bir konudur bu. Bunu başarmak elbette ki de mümkün. Sadece doğru diyeti yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Metabolizma gereğince her insanın sistem yapısı farklıdır. Bunun için öncelikle uzman bir diyetisyenle görüşmeniz gerekmektedir. Kendinize göre diyet programı hazırladığınızda bunun olumlu sonuçları olacağı gibi olumsuz sonuçlarıyla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

KENDİNİZİ SEVİN

Öncelikli olarak kendinizi motive etmeniz gerekmektedir. Vücudunuzla mutlaka barışık olmanız gerekiyor. Sabah kalktığınızda ilk olarak aynaya bakarak bugün ne kadar güzel olduğunuzu veya ne kadar yakışıklı olduğunuzu kendinize söyleyin. Kendinizi iyi motive etmeden bunu başarmanız mümkün değil. Ayna baktığınızda gülümseyerek vücudunuzu inceleyin ve ne kadar zayıf olduğunuzdan bahsedin. Zaten başarmanın yarısı inanmaktan geçmektedir. Bunu da unutmamakta fayda var. Sabah kahvaltısında her şeyi yememeye özen gösterin. Bu zayıflamak için üretilen birçok markanın zayıflama gevreklerinden yemek zorunda değilsiniz.

 

YUMURTA

Her sabah kahvaltınızda 1 dilim kepek ekmeğiniz, kibrit kutusu büyüklüğünde peyniriniz ve mümkün olduğunca en az 1 adet yumurta yemeye çalışın. Çünkü yumurta tokluk hissi yaratacağından gün içerisinde ise acıkmanızı bir o kadar geciktirecektir.

 

ALKOL VE SİGARA TÜKETMEYİN

Alkollü içeceklerin genellikle içerisinde maya bulunduğu için vücudunuzda şişkinlik yaratacaktır. Eğer zayıflamak istiyorsanız alkolü hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Bunun yanında sigarayı da tüketmemeniz hem sağlığınız açısından hem de zayıflamanız açısından size fayda sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken tek durum ise sigarayı bıraktıktan sonra vücudun yemek yeme isteği daha çok artacaktır. Tam da bu noktada iradenizi kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

YÜRÜYÜŞ VE EGZERSİZSLER

Sadece yediklerinize dikkat ederek veya sıkı bir diyet programına girerek kilo vermeniz mümkün değildir. Aynı zamanda vücudunuzu da bir o kadar hareket ettirmeniz gerekmektedir. Yapacağınız yürüyüşler, pilates veya ev içerisindeki ufak tefek egzersizlerle de kilo vermenizi hızlandırmış olacaksınız.

 

SİRKE

Diyet yapan bir kişinin genellikle gün içerisinde yiyeceği öğün salatadır. Salata yeme tercihiniz bulunuyor ise içerisine sos olarak sirke koyulması doğru olacaktır. Birçok kendi yöntemleri ile kilo veren kişilerde salata yediklerinde sirke koyduklarını dile getirmektedir. Sirke ile bir şeyler yediğinizde bu sizin daha hızlı kalori yakmanıza sebep olmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre kendilerine diyet programı hazırlayan kişilerde genellikle bu belirtmiş olduğumuz yiyeceklere dikkat ettiklerinde başarılı sonuç aldıklarını belirtmektedirler. Akşam evinizde televizyon izlediğinizde atıştırmalık bir şeyler yemek yerine meyve yemeyi tercih etmelisiniz. Özellikle; elma, armut, ayva… vs. bunlar daha hızlı kalori yakmanızı sağlamakla beraber size tokluk hissi de yaratacaktır. Bunların dışında motivenizi kaybetmemeniz, kendinizle barışık olduğunuz ve yediklerinize, içtiklerinize dikkat ettiğiniz sürece kendi başınıza oluşturmuş olduğunuz diyeti başarmanız mümkündür.

, ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın