Kanıtlanmış 15 Hızlı Kilo Verme Yöntemi

1
hızlı kilo verme yöntemleri

Kanıtlanmış 15 Hızlı Kilo Verme Yöntemi

SAĞLIKLI KİLO VERME

Çoğu insan hızlı kilo verme için birçok yol denemektedir. Sağlıksız beslenmeler, aç kalmalar gibi yöntemler kilo vermek yerine aksine kilo aldırmaktadır. Kilo aldırmasının yanında sağlığa da ciddi zararlar vermektedir. Kilo vermek için satılan ilaçlar, içecekler ve yiyecekler de vardır. Çoğu insan doğru yöntemler denemediği için kilo verememektedir bu nedenle de bu ilaçlara sığınmaktadır. Ancak bu tür ürünler sağlık açısından zararlıdır. Çok ciddi sorunlarda ortaya çıkarabilmektedir. Eğer siz de sağlıklı olarak kilo vermek istiyorum diyorsanız sağlıklı şekilde kilo vermek için gerekenleri yapmalısınız. Aşağıda etkisi bilimsel olarak kanıtlanan kilo verme yöntemleri anlatılmıştır.

BİLİMSEL OLARAK KANITLANAN EN ETKİLİ KİLO VERME YÖNTEMLERİ

1 ) Bol su içmek: Kilo vermede etkisi kanıtlanan ilk yöntem bol su içmektir. Özellikle yemeklerden önce içilen 1 veya 2 bardak su mideyi doldurarak açlığınızı bastırır ve çok fazla yemenizi engeller. Sabahları da ilk kalkıldığında aç karına 1 bardak limonlu ve sirkeli su içilmesi hem açlığı bastırır hem de yağların erimesine fayda sağlar.

kilo vermek için bol su içmek

2 ) Yumurta: sabahları mutlaka kahvaltı yapmanız kilo vermek için önemlidir. Midenize yiyecek girmediği zaman yağ yakmak içinde metabolizma çalışmadığı için kilo vermenizi engeller. Bu nedenle sabah en geç 9 ‘a kadar kahvaltının yapılmış olması gerekir. Bu kahvaltıda kesinlikle yumurta tüketilmelidir. Haşlanmış şekilde veya çok az miktarda yağda pişirilen yumurta tokluk hissi vererek sonrasında yemek yemenizi engellemektedir.

kilo vermek için yumurta yemek

 

3 ) Kahve içmek: kahve içindeki yağ yakma özelliği bulunduğu için sade olarak günde iki fincan içilmelidir.

Kahve içerek kilovebilirsiniz.

 

4 ) Yeşil çay içmek: yeşil çayda kateşin adlı anti oksidanlar bulunduğu için yağ yakmada ve metabolizmayı çalıştırmada etkisi kanıtlanmıştır.

Yeşil çay içerek kilo verebilirsiniz.

 

5 ) Hindistan cevizi yağı ile yemek pişirmek: Hindistan cevizi trigliserid bakımından oldukça zengindir. Bu da metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Yemekleriniz de sıvı yağ kullanmaktansa Hindistan cevizi yağı kullanmalısınız.

hindistan cevizi yağı ile yemeklerinize tat katın zayıflayın.

 

6 ) Tatlandırıcı ve şekerlerden uzak durun: şeker tüketmek kilo almanın en önemli sebebidir. Bu sebeple şekeri hayatınızdan uzak tutmanız gerekmektedir. Şeker amacıyla kullanılan tatlandırıcılar da kilo almanıza sebep olmaktadır.

şekerden ve tatlandırıcılardan uzak durarak kilo verin !

7 ) Karbonhidratları tüketmeyin: hamur işlerinde ve makarna da fazlaca bulunan karbonhidrat, kilo almada çok etkilidir. Kan şekerini anında yükselterek kilo almaya sebep olmaktadır.

karbonhidrat’dan uzak durun

 

 

8 ) Sağlıklı atıştırmalıklar: karnınız çok acıktığında abur cubur yemek daha fazla kilo almanıza sebep olur. Bu yüzden bunların yerine fındık, ceviz ve badem gibi sağlıklı atıştırmalıklar yemeniz önemlidir.

fındık, ceviz ve badem gibi sağlıklı atıştırmalıklar yiyerek formunuzu koruyun !

 

9 ) Kapsaisinli gıdalar: kapsaisin acı biber de fazlasıyla bulunur ve yağ yakmada çok büyük etkisi vardır. Bu nedenle acı biberleri fazlasıyla tüketmelisiniz.

acı biber tüketerek zayıflayın.

10 ) Kardiyo yapmaya dikkat edin: sağlıklı beslenmek tek başına kilo vermede etkili değildir. Bu beslenmenin yanında kardiyo spor yaparak daha fazla yağ yakıp kilo vermenize yardımcı olmalısınız.

Kardio ile sağlıklı zayıflama

 

11 ) Direnç artırıcı egzersizler: kardiyo yanında direncinizi daha çok artıracak ve yağ yakımını hızlandıracak egzersizler kilo verme hızını artırmaktadır.

Egzersiz yaparak zayıflayın

 

12 ) Lifli gıdalar tüketilmesi sindirime fayda sağladığı için daha fazla tüketilmelidir.

lifli gıdalar

 

13 ) Sebze ve meyveler hem direncinizi artırır hem de bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlandığı için ekmek ve unlu gıdalar yerine acıktığınızda meyve ve sebze tüketin.

sebze ve meyve tüketerek sağlıklı zayıflamak

 

14 ) Yemek yerken lokmalarınız yavaş çiğneyerek sindirimini daha da kolaylaştırmak onu daha çabuk yakmanızı sağlar.

 

15 ) Akşam yemeğinden hemen sonra dişleri fırçalamanın iştahı azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here