Hurma diyeti ile 2 haftada 10 Kilo

0
hurma diyeti ile 2 haftada 10 kilo nasıl verilir ?

Hurma diyeti ile 2 haftada 10 Kilo

Doğal ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler genellikle sebze ve meyveler üzerine yer alan diyet listeleriyle zayıflamaya çalışmakta. Her ne kadar doğal olsalar da doktorunuzdan habersiz diyete kalkışmak oldukça zararlı olmaktadır. Zira herhangi bir hastalığınız var ise direkt olarak diyete başlamak yerine ilk etapta doktorunuza görünmekte fayda var. Doktorunuzun da izni üzerine bir sakınca bulunmaması halinde hurma diyeti yaparak kilo verebilirsiniz. Hurma yoğurt diyeti, hurma su diyeti ve hurma orucu şeklinde de anılan diyet programları oldukça iyi bir derecede kilo vermenizi sağlıyor. Hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere hastalığa sahip olan birinin diyetlerden uzak durması gerekiyor. Özelliklede hurma diyeti üzerine yapılacak olan diyette şeker hassasiyeti veya diyabet hastalarının uzak durması gerekli olmakta.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma diyeti yapanlar veya yapmak isteyenler genellikle bu programlar arasında en sık tercih edilen hurma yoğurt diyeti adıyla anılan ve “Ender Saraç” tarafından sunulan program dahilinde çalışmalar sergilemektedir. Hurma yoğurt diyeti toplamda 7 günlük yani bir haftalık sürece tekabül etmektedir. Bu süreç zarfı boyunca her öğünde 7 adet hurma ve bir kase yoğurt olmak kaydıyla gün boyunca toplamda 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt tüketimi yapmalıdırlar. Fakat burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu ise temin edeceğiniz hurmaların tamamen temiz ve kaliteli bir şekilde satın alınması üzerinedir. Daha sağlıklı bir diyet yapmak adına satın alacağınız hurmaları diyet programından bir gece önce bıçak ile yararak su içerisinde bekletin. Tok tutma özelliğe bu işlem sonucunda 3 katına çıkararak diyet süresince sizi tok tutmasını sağlamaktadır.

hurma diyeti nasıl yapılır ?

Hurma Diyeti Yaparak Zayıflayanlar Ne Diyor?

  Hurma diyeti ile zayıflayanlar genellikle zayıflama etkisinin ilk üç gün içerisinde kendini gösterdiğini dile getiriyorlar. Buna hitaben bu zaman zarfında kişilerde şişkinlik, kabızlık ve benzeri sorunların ortadan katlığı görülmüş, aynı zamanda bağırsakların hareketlerinde daha da hızlanma tespit edilmiştir. Ödem ve şişkinliklerin azalmasını da sağlayan hurma diyeti, öte yandan yağ yakma süresi boyunca vücudun daha hızlı ve daha dinamik bir yapıda olmasını sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here