Hızlı Kilo Verme

0
Hızlı Kilo verme

Hızlı Kilo Verme

 

Hızlı ama sağlıklı kilo vermenin yolu, kötü beslenme alışkanlıklarından vazgeçilmesiyle başlıyor. İlk olarak beslenme alışkanlıklarının düzene sokulması, ardından kalori oranı düşük fakat besleyici özelliği bulunan besinleri, daha fazla tüketmek gerekiyor. Düzenli egzersiz yapmanın, hızlı kilo verme üzerinde çok büyük etkisinin olduğu biliniyor.

 

Şekerli Besinleri Hayatınızdan Çıkartın!

 

Kilo vermenizin önündeki en büyük engel vitamin, protein, yağ ve mineral içermeyen ancak kalori değeri yüksek olan gıdalardır. Bu ‘boş kalori’ depolarının beslenme programından çıkarılması, hızlı kilo verme konusunda önemli bir adımdır.

Bu listenin en başında ise şeker geliyor. Vücudumuz için yeterli olabilecek şekeri, taze sebze ve meyvelerden alıyoruz. Sağlıklı bir beslenme için alınması gereken şekerin 5-6 katını ise, hazır gıda ve içeceklerden alıyoruz. Vücuda hiçbir katkısı olmayan şekerli içecekler, günlük alınması gereken kalori miktarının % 10’unu oluşturuyor.

Şekerli Besinleri Hayatınızdan Çıkarın !

Bel bölgesinin yağlanmasını, bağımlılık yapan şeker sağlıyor. Hızlı kilo vermek istiyorsanız, içeriğinde bol miktar şeker bulunan bisküvileri, kekleri, ekmeği, pirinci, küp şekeri, meyve sularını, gazlı içecekleri hayatınızdan çıkarın. Şeker, beraberinde uykuyu getirir. Fazla uyku ise, metabolizmanın hızını yavaşlatarak, kilo vermenizi engeller. Bu sebeple; şeker ve şekerli gıdaların, vücudunuzda oluşturduğu tahribatı da unutmamanız gerekir.

 

Protein Ağırlıklı Beslenin!

 

Ekmek, makarna, pirinç ve patates gibi karbonhidratlı yiyecekler yerine; et, balık, süt ürünleri ve yumurta gibi protein içerikli besinler tüketilmek, hızlı kilo vermede oldukça önemlidir. Protein bakımından zengin olan bu yiyecekler, tokluk hissi yaratır. Bu sayede, daha az acıkarak daha az kalori alırsınız.

Proteini bol olan yiyecekler

 

Sağlıklı Yağları Tüketin!

-Keten Tohumu, zeytinyağı, ceviz yağı ve balık yağı gibi omega yağ asitleri bakımından zengin olan yağları tüketmek, hızlı kilo vermede oldukça etkilidir.

Sağlıklı Yağları Tüketin.

 

-Her gün, mutlaka 3-4 tane ceviz, 12-14 tane fındık ve haftada 1-2 defa yağlı balık tüketin.

-Düzenli Egzersiz Yapın!

-Egzersiz yapmak; yağların yakılmasını sağladığı gibi, kasların gelişmesini ve vücudun şekil almasını da sağlar. Şekil almasını istediğiniz bölgenin, yağlarının erimesi için o bölgenin kaslarını çalıştıracak egzersiz hareketleri yapmalısınız.

-Her gün en az 30 dakikalık tempolu yürüyüş, hızlı kilo vermede çok etkilidir. Bu süreyi her hafta arttırmak ve yürüyüşleri düzene sokmak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here