Header Üst Menü

Hamilelik diyeti (Gebelikte diyet)

Hamilelik diyeti (Gebelikte diyet)

Hamilelik esnasında vücudun yapısına göre ve beslenmeye göre kilo alımı olmaktadır. Bebeğin daha çok beslenmesi için tüketilen gıdalar doğum sonrasında anneleri aşırı kilo almasına sebep olabilir. Bu durum karşısında kalan anneler kısa sürede kilo vermek için çeşitli diyet programları uygulamaktadırlar.

Hamilelik diyet programı uygulayan anneler emzirme döneminde sütün besin değerini kaybetmeden beslenme şekline girmeleri gerekmektedir. Kısa sürede eski formuna kavuşmak isteyenler için doğal ve besleyici diyet kürleri kilo vermede etkili olacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo verilerek anne ve bebek sağlığı da korunmuş olacaktır.

 

Emzirme döneminde kilo kaybı yaşayan anneler diyet programı ile hamilelikte alınan kiloları çok kısa bir süre içerisinde verebilir. Kilo kaybı yaşayamayan anneler ise kan testleri yaptırarak beslenme şekli edinebilirler. Hamilelikte alınan kiloların kaybedilmesi ortalama 1 yılı bulmaktadır. Bu süre içerisinde düzenli egzersiz programları da kilo vermede etkili olacaktır.

 

Hamilelikte alınan kiloların verilmesi ve emzirme döneminde olan bebeklerin sütün besi kaynağının düşmemesi için anneye vücut yapısına göre diyet program uygulanır. Bunun yanı sıra hem süt arttırıcı hem de yağ yakıcı kürler bu dönemde kilo verimini hızlandıracaktır. Emziren anneler ve hamilelik sonrasında kilo vermek için yoğurt ve tarçın karışımı kullanılabilir. Bu kür her akşam düzenli şekilde alındığında yapılan diyet programını destekleyici olacaktır. Böylece kısa sürede hamilelik esnasında alınan kilolar geri verilecektir.

 

Tarçın ve yoğurt karışımı anne sütünü arttırıcı özelliktedir. Tarçın annenin kan şekerini dengeleyici olarak en büyük yardımcısı olacaktır. Bunun yanı sıra yoğurt temel yağ yakıcı gıdalardan biridir. Hızlı kilo vermek isteyenler için mutlaka tüketilmesi gereken gıdalardandır. Ayrıca protein bakımından zengin olduğu için bebek gelişiminde de etkili olacaktır. Kısa sürede kilo vermek isteyen anneler için düzenli bir şekilde tüketildiğinde her ay 4- 5 kilo verilecektir.

gebelikde diyet

Hamilelik sonrası fazla kilolardan kurtulmak için uygulanan kürler bebeğin sağlığını da olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde uygulanmalıdır. Beslenme dışında ayrıca spor yapılarak vücudun şekillenmesine yardımcı olunabilir. Spor ve beslenme ile kısa sürede kilo kaybı yaşanarak sağlıklı vücut yapısına sahip olarak vücudun kalıcı kilo vermesi sağlanabilir.

 

,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın