Evde Yürüyüş ile Kilo Verin

0
evde yürüyüş ile kilo vermek

Evde Yürüyüş İle Kilo Verin

Son zamanlarda sağlıksız ve dengeli beslenmenin artması, fast – food yiyecekler ve hareketsiz yaşam etkisi ile kilo almaya başlayan kişilerin sayısı artmaktadır. Kilo problemi kadın, erkek ve çocukların hepsinde büyük bir sorun oluşturmaya başlamıştır. Bu nedenle kilo vermek için mutlaka spor yapılması gerekir. Ancak bunun için spor salonlarına veya dışarıya gidemeyen kişilerin sayısı çok fazladır. Evde yapılacak en güzel egzersiz olan yürüyüş ile kısa zamanda istenmeyen kilolardan kurtulmak mümkündür.

Kilo vermek sizi korkutmasın

 

 Evde yürüyüş

Kilo problemi yaşayan kişilerden çoğunun en büyük sorunu hareketsiz ve yürüyüşsüz bir yaşamdır. Spor olmadan sadece beslenmeye dikkat edilerek kilo verilemez. Bu nedenle evden spor için çıkamayan kişiler sporu eve getirerek evde yürüyüş yaparak ayda istenilen kilo verilir ve ideal kiloya ulaşılır. Kişiyi pek fazla yormayan bu yöntem ile her dakika yürüyüş yapabilirken bir yandan da evdeki işlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca kış aylarında da havaların kötü olduğu zamanlarda dışarıya çıkılamadığı için spor aksatılmaktadır. Evde yürüyüş ile bu sorunda ortadan kalkmıştır.

 

 Evde yürüyüş nasıl yapılır

Yürüyüş esnasında vücuttaki bütün kaslar çalıştığı için daha fazla kalori yakılmaktadır. Bu da metabolizmanın çalışma hızını artırarak kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Yürüyüşün faydaları saymakla bitmez ancak her an dışarıya çıkıp yürüme şansına herkes sahip olamayabiliyor. Bu nedenle geliştirilen ve birçok kişinin faydasını gördüğü evde yürüyüş sistemi ile çok çabuk kilo vermek artık mümkündür.

 

Evde yürüyüş derken odaların içerisinde yürümekten bahsedilmemektedir. Olduğun yerde sanki adım atamış gibi yerinde sayma tekniği ile evde yürüyüş gerçekleştirilir. Bu yürüyüş bazen yanlara adımlarla bazen de öne arkaya adımlarla desteklenmektedir.

 

Bu yürüyüşte, dizler karına iyice çekilerek veya karşıya tekme atar şekilde yerinde yürüyerek de egzersiz çeşitleri artırılarak daha fazla kalori yakılması sağlanabilir. Evde yürüyüşe başlanıldığında en az 50 dakika durmadan devam edilmelidir. Vücut yağ yakmaya 30 dakika sonra başladığı için 30 dakikadan önce yürüyüş asla bırakılmamalıdır. Yürüyüş esnasından açılacak bir hareketli müzikte temponuzu artırmanızı sağlayarak daha fazla kilo vermenize yardımcı olur. Evde yürüyüş ile kolay bir şekilde kilo verilebildiği için artık spor salonlarına gitme zorunluluğu da kalmamıştır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here