Header Üst Menü

Evde Basen Eritme Haraketleri (Resimli)

   Evde Basen Eritme Haraketleri Nelerdir ?

Tüm dünya kadınlarında da olduğu gibi ülkemiz kadınlarının da en büyük sorunları arasında basenler ve şişkin göbekler geliyor. Bu konumuzda sizlere basen ve göbek eritme hareketleri ile ilgili faydalı bilgiler sunarak bu sorundan kurtulmanızda yardımcı olacağız. Ev ortamında kendi çabalarınız ile yapacağınız bu egzersizler sizlere hem daha sağlıklı hem de daha fit bir vücudu sunacaktır. Spor salonlarında bulunan hiçbir ekipmana ihtiyaç duymaksızın basen eritme hareketleri ve göbek yağlarını eriten egzersiz hareketleri ile vücudunuzu formda tutmayı başarabileceksiniz. Egzersizlere başlamadan önce kesin olarak uyarı nihayetinde vereceğimiz doktora danışma durumu mutlaka yerine getirilmelidir. Öte yandan egzersizlere başlamadan evvel mutlaka 20 ila 30 dakika boyunca ısınma hareketleri ile el ve bacaklarınızı açmalısınız. Buna ek olarak egzersiz için beslenme alışkanlığınızı iyi bir düzeyde tutmalısınız.

EVDE BASEN ERİTME HAREKETLERİ

1 – Yana Tekme Egzersizi

Yana tekme Egzersizi

İlk olarak egzersize bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak, kollarınızı ise göğsünüzde toplayarak başlayın. Hemen üstte yer alan görseldeki gibi dik durup, karnınızı ve bacaklarınızı sıklaştırın. Hemen ardından ise yana doğru esnek bir şekilde bacaklarınızı yan kısma doğru açarak gerin. 90 derece hacminde bir açı oluşturmalısınız. Burada dikkat edilecek nokta açtığınız bacağın yukarı doğru değil, karşı tarafa bakması gerekli olmasıdır. 90 derecelik bir açıya ulaştığınız vakit 2 saniye kadar tutun ve yavaşça bırakın. Bu indirme hızınız üç saniye kadar yavaştan sürmeli, hareketi 15 kez tekrarlayın.

2 – Geriye Doğru Tekme Egzersizi

Geriye Doğru Tekme Egzersizi

Hemen üstte yer alan görselde de olduğu gibi el avuç içlerinizi yere bırakacak şekilde dizlerinizin üzerinde durun. Belinizi düz bir hale getirerek aynı zamanda karın bölgenizi sıkın. Ardından başınızı omurga hizasında paralel bir şekilde tutun. Sağ bacak yerde olacak şekilde sol bacağınızı göğüs hizasında tutun ve akabinde geriye doğru tekme hareketi ile bacağınızı yavaş bir biçimde uzatın. Omurga hizasında paralel bir şekilde duracak olan bacağınızı 1 saniye kadar tutun ve yavaşça eski halini aldırın. Her defasında aynı hareket ve süre zarfınca yapacağınız bu egzersizi 10 ila 15 defa olmak kaydıyla tekrarlayın ve diğer bacağınızla da aynı işlemi yapın.

 

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın