Ender Saraç Diyetleri

1
Ender Saraç diyetleri ile hızlı kilo verme

Ender Saraç Diyetleri

Diyet ve kilo verme denince akla Ender Saraç gelmektedir. Ender Saraç çoğu insanın güveni kazanmış diyetisyenlerden birisidir. Bu nedenle diyetisyene gitmek istemeyen ve kendi kendine zayıflamak isteyen kişiler tarafından en çok kullanılan diyet modelleri Ender saraç diyetleri olmaktadır. Fakat bu diyetlerin yapımında son derece dikkatli olunması gerekmektedir. İnternette dolaşan çoğu diyet Ender Saraç’ın verdiği diyet listelerinden farklı olmaktadır. Bu gibi durumlarda çeşitli sağlık sorunları ve kas kayıpları yaşanması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Ender saraç televizyonlara sıklıkla çıkan bir diyetisyendir. Orada kendisinin birebir verdiği diyet listelerinin uygulanması çok daha doğru olacaktır.

Dr. Ender Saraç – Sağlıklı zayıflama ve hızlı kilo verme diyetleri

Ender saraç diyetleri ile kilo verme

Ender Saraç diyetlerinin amacı kişiye en sağlıklı şekilde kilo verdirmeyi sağlamaktır. Çok düşük kalorili ve tek bir besine yönelik olan besinler kilo verdirebilmektedir. Fakat verilen kiloların çoğu kastan ve sudan olmaktadır. Bu şekilde verilen kilolar kısa süre içerisinde hızla geri dönerek kişinin çeşitli sağlık sorunları yaşamasına neden olmaktadır. Bu sağlık sorunlarının başında vitaminsizlik gelmektedir.

Vitaminsizlik sadece tek besin türünün bulunduğu diyet listelerinin uygulanması ile başlamaktadır. Bu da saç dökülmesine ve tırnaklarda kırılmalara yol açmaktadır. Ender Saraç’ın diyet listelerinde ise her besin öğesi bulunmaktadır. Bu sayede sağlıklı bir şekilde yağdan kilo verilmektedir. Ender Saraç’ın Zahide Yetiş’in programında verdiği örnek diyet listesi aşağıdaki gibidir.

Sabah

1 adet yumurta(haşlanmış)
1 bardak süt
1 dilim kepek ya da çavdar ekmeği
1 yemek kaşığı lor peyniri
Sınırsız salatalık ve domates

Öğle

Domates ve maruldan oluşan tavuklu salata
1 dilim kepek ya da çavdar ekmeği

Akşam

3 adet köfte
2 adet haşlanmış kabak
1 dilim kepek ya da çavdar ekmeği

Ender saraç diyetleri ile kilo alımı

Ender Saraç sadece kilo vermek isteyenler için değil kilo almak isteyenler içinde diyet listeleri oluşturmaktadır. Bu tarz diyet listelerinde kilo almak isteyenler için tüm yiyecekler tek tek belirtilmektedir. Bu besinlerin başında kuruyemişler gelmektedir. Yüksek kalori miktarı içeren bu besin öğesi kilo almak isteyenler için vazgeçilmez olmalıdır. Ender Saraç’ın kilo alma diyeti listesinde öne çıkan bir başka besin ise pilavlardır. Pilav yüksek kalori ve karbonhidrat içeren bir yemek türüdür. Bu nedenle kilo almak isteyenler tarafından mutlaka tüketilmelidir.

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here