Popüler Diyetler

Emziren Anne Diyeti Ayça Kaya

Doğum kilolarından kurtulmak isterken, sağlıklı beslenmeye devam ederek sütünün azalmasını ve besleyicilik değerinin düşmesini engellemek isteyen annelere özel, Ayça Kaya’dan emziren anne diyeti listesi, emziren anne diyeti nasıl yapılır, nelere dikkat edilir, faydaları nelerdir sizlerle paylaşmak istiyoruz..

doğum kilolarından kurtulmak için emziren anne diyeti

Emziren Anne Diyeti Ayça Kaya tarafından öneriliyor!

Dr.Ayça Kaya; ayda 8 kilo verdiren Ayça Kaya diyeti ile ünlü olduktan sonra, lafı sözü geçer bir uzman olarak tanınmaya başladı. Son zamanlarda en popüler olan listesi ise; emziren annelere özel, hamilelikten kalma fazla kilolarını doğum sonrası kaybedememiş olanlar için sunduğu liste.

Emziren anne diyetinin en önemli özelliği, bebeğini anne sütüyle besleyen kadının bu diyet sayesinde süt üretimi için gerekli olan her türlü vitamin ve minerali alıyor olmasının yanı sıra, düşük kalorili bu diyete rağmen, sütün doyuruculuğunu da arttırarak, emen bebeğe de fayda sağlıyor.

Ayça Kaya’dan Emziren Anne Diyeti Listesi

Kahvaltı

2 dilim kızarmış ekmek, Sınırsız miktarda yeşil çay, 1 parça beyaz peynir, 4 siyah zeytin, Sınırsız miktarda roka, biraz tere, bir miktar marul ile maydanoz, Haşlama yumurta, 1 bardak ballı süt

Ara Öğün

Öğle Yemeği

1 tabak sebze çorbası, 1 porsiyon sebze yemeği, Bol miktarda limonlu maydanoz, 2 parça kızartılmış ekmek, 1 tabak yoğurt

Ara Öğün

Akşam Yemeği

1 tabak mercimek çorbası, 1 porsiyon sebze yemeği, 3 kaşık dondurma, 2 dilim kızartılmış ekmek

Ara Öğün

2 ekşi meyve, 3 salatalık, 10 badem, Bir miktar fındık

 

Bebeğini emzirmek için gece kalkan annelerin gece açlıklarını bastırmak için öncelikli olarak bir bardak su içmelerini, ardından da çok sıkışırlarsa tek bir adet ceviz yemelerini öneriyor Sayın Kaya!

Tüm Bunları Yiyerek Gerçekten Kilo Verebilir miyim?

Ayça Kaya’nın listesindeki yiyecek içeceklerin çok ve kalorili gözükmesi gözünüzü korkutmasın. Unutmayınız ki emzirmek adeta spor yapmak gibi kalori harcattıran ve yağ yakan bir egzersiz görevi görür. Emziren anneler, aynı yaş ve VKİ’deki bir kadından çok fazla kalori harcarlar. O yüzden bu diyeti harfiyen uyguladığınızda göreceksiniz ki, kısa bir süre içinde kilo kaybetmeye başlıyorsunuz.

Ayrıca sütünüzü de arttıracak bu diyet sayesinde, sütünüz bol ve doyurucu olacağı için bebeğinizin daha iyi uyuyacağını ve bunun sonucu olarak sizin de daha düzenli bir uyku uyuyarak metabolizma çalışma hızınızın artacağına vurgu yapan Ayça Kaya, arada kaçamak yapmadığınız sürece, önerdiği emziren annelere özel bu diyeti gönül rahatlığıyla yapabileceğinizi söylüyor.

Bebeğinize anne sütü veriyorsanız, bir diğer emziren anne diyet listesi paylaştığımız yazımızdaki Gürkan Kubilay diyeti de, en az Ayça Kaya diyeti kadar dikkatinizi çekebilir.

Ayça Kaya Bebeğini Anne Sütü ile Besleneyen Annelere Şunları Öneriyor

  • Emziren anneler psikolojik olarak hazır olmadıkları ya da vakit bulamadıkları gerekçesiyle sağlıksız beslenme eğilimindeler halbuki dikkat edecekleri ufacık noktalar sayesinde anne sütlerini ve sütün kalitesini arttırırken, kilo verebilir ve forma girerek psikolojik olarak da düzelme sağlayabilirler.
  • Şekerli yiyecek ve içecek sanıldığı gibi sütü arttırmaz ya da sütün kalitesini de yükseltmek. Sadece anneye ve bebeğe gereksiz kilo yapar. Doktor tavsiyesi ile düşük doğum ağırlıklı bebekler için zaman zaman emziren annenin diyetine şekerli gıdaların da dahil edilmesi gerekebileceğini söyleyen Ayça Kaya, normal gelişim gösteren bir bebeğe kilo aldırmak için böyle bir girişime hiç gerek olmadığını vurguluyor.
  • Anne sütünü en çok arttıran şeyin su olduğunu da bize bir kez daha hatırlatan Kaya, suyun kilo verimi üzerinde genel olarak çok faydası olduğunu, kan dolaşımını arttırdığını, cildi güzelleştirdiğini, selülitleri azalttığını ve metabolizmayı da hızlandırdığını da ekliyor.!

 

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın