Diyet ile bölgesel zayıflama

0
diyet ile bölgesel zayıflama

            Temel olarak bakıldığı zaman bir kilo azaltma yöntemi olarak görülmemesi gereken bölgesel zayıflama,  vücudun belli bölgelerinde biriken yağın azaltılması ve vücuttan atılmasıdır. Kimi insan vücudunun genelindeki fazla kilolardan şikayet ederken kimisi de bölgesel kilolardan şikayetçidir. Yaz ayı öncesinde kışın alınan kiloları vermek isteyenler vücut yapılarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak bir uzmanın fikirlerini ve önerilerini alabilirler.

Bölgesel Zayıflamada Gelinen Son Nokta

Her bireyin vücut yapısı birbirinden farklıdır. Yıllar içinde değişen genetik, içsel ve dışarıdan gelen faktörlerle vücut son halini alır. Biriken yağın homojen bir şekilde dağılmaması özellikle belli bölgelerde sorunlar görülmesine neden olur. Diyet bu aşamada beklenen sonuca ulaşmak için tek başına yeterli olmayabilir.

            Bölgesel zayıflama yöntemleri; bölgedeki yağ hücrelerinin önce büzüşmesini ve daha sonra da parçalanarak veya eritilerek dışarı atılmasını hedefler. Bu süreç içerisinde en ideal olanı diyet ve egzersizlerle istenen şekle girebilmektir. Kalan yağların konusunda uzman kişiler tarafından alınması son dönemlerde en sık kullanılan uygulamalar arasında sayılabilir.

Yağ Hücreleri Nasıl Yok Edilir?

            Bölgesel zayıflama yöntemleri iki farklı şekilde uygulanır. Cerrahi ya da cerrahi olmayan metotlar kişinin ihtiyaçları göz önüne alınarak bir uzman kontrolünde uygulamaya alınır.Cerrahi metotlar arasında en sık kullanılanlar; lazer lipoliz, liposuction ve mezoterapidir.Cerrahi olmayan metotlar arasında; lenf drenaj masajı, pressoterapi, infrared, ozon sauna, cryolipoliz ve kavitasyon sayılabilir.

Her bir metodun nasıl ve ne süreyle uygulanacağı yapılan tetkikler sonucunda belli olur. Yapılan işlemlerin sonuçların 3 hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendini göstermeye başlar. Uygulamalar bölge baz alınarak tek seansla 4-5 seansa kadar tekrarlanabilir. Bölgesel zayıflama yöntemleri cinsiyet ve yaş farkı olmaksızın hekimin uygun bulduğu kişilere yapılabilir.

Uygulama Öncesinde Detaylı Bir Dermatolojik Muayene Yapılmalıdır

Farklı metotların olması tedavi başarısı üzerinde etkilidir. Konusunda uzman olan bir hekimin vereceği karara göre birden fazla metot aynı kişide uygulanabilir. İşlemlerden yaklaşık olarak 1 hafta önce yağdan fakir diyeti yapılmalı ve günlük su tüketiminin de en az 2 litreye çıkarılmalıdır. Operasyon öncesinde fazla kiloların verilmesi ve sonrasında bölgesel zayıflama işlemlerine geçilmesi tedavinin başarısı üzerinde olumlu katkılar sağlar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here