Biberiye Cayi Nasil Yazpilir, Zayiflatir Mi ?

0
biberiye çayı nedir, nasıl yapılır ?

Biberiye Çayı Nasıl Yazpılır, Zayıflatır Mı ?

 

Kilo problemi yaşayan birçok kişi değişik doğal yöntemlerle zayıflamaya çalışmaktadır. Dengesiz ve sağlıksız beslenme ile hızlı bir şekilde gelen kilolar çok yavaş gitmektedir. Bu nedenle metabolizmayı hızlandıracak bitkisel çaylar denenmektedir. Bu çaylardan en etkili olanlarından biri biberiye çayıdır. Biberiye ayı nedir ve nasıl yapılır aşağıda anlatılmıştır.

 

 Biberiye çayı

 

Bitki çaylarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Hem kilo vermek hem de daha sağlıklı bir yaşam sürmek için tercih edilen bitkisel çaylardan biri olan biberiye çayı, içinde kimyasal madde olmaması sebebi ile birçok kişinin tercihleri arasında ilk sırayı almaktadır.

 

Eski dönemlerden itibaren kullanımı yaygın olan biberiye çayı, hem hazırlanışının kolay olması hem de tadının hoş olması sebebi ile zayıflamak isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Sindirim sistemine çok iyi gelen biberiye çayı, kabızlık sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca kişilerin vücutlarında biriken ödemleri en iyi atma yolu da biberiye çayı içmektir.

 

Antioksidan özelliğe sahip olan biberiye çayı, kan dolaşımını hızlandırarak vücudun daha fazla enerji sağlamasını ve bu sayede de daha fazla kilo vermesini sağlar. Biberiye çayı içerisinde bulunan zengin vitaminler bağışıklık sistemini hızlandırarak vücuttaki toksinlerin çok kolay atılmasını sağlar ve bu şekilde daha hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

biberiye çayları ile zayıflama

 Biberiye çayı zayıflatır mı?

 

Yukarıda zayıflamaya etkisi anlatılan biberiye çayını evde kendiniz rahatça hazırlayabilirsiniz. Biberiye çayını yaparken hem kurutulmuş biberiye hem de yaş biberiye kullanılabilmektedir. Taze biberiye yapraklarından çay yapılacaksa bir demliğe sıcak su koyularak kaynatılır. Ardından kaynayan ve kapatılan suya bir iki yaprak biberiye atılır ve demlenmesi beklenir. Ayrıca kaynatılmasına gerek yoktur. Yaklaşık 5 dakika dinlendikten sonra ılık şekilde içilir. Biberiye çayını soğuk olarak da tüketen kişiler vardır.

 

Çay yapmak için kurutulmuş olan biberiye de kullanılabilir. Bunun için kendiniz biberiyeler taze iken kurutabileceğiniz gibi aktarlardan da kurutulmuş biberiye alabilirsiniz. Her ikisi de aynı etkiyi göstermektedir. 1 büyük fincan için 2 çay kaşığı biberiye ölçülmelidir. Yine demliğe bir fincan su koyularak kaynatılır ve biberiye koyulan fincana kaynayan su eklenir. 10 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra tadı acımsı olursa bal eklenerek içilir.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here