Header Üst Menü

Bayanlar için fitness Haraketleri

Bu konumuzda sizlere bayanlara özel olarak geliştirilen ve evde kolay bir şekilde yapabileceği fitness hareketleri üzerine bilgiler sunacağız. Hemen aşağıda paylaşacağımız fitness programı dahilinde sizlerde oldukça fit bir bedene sahip olabileceğiniz gibi, fazla kilolarınızdan kurtulmanın yolu bu olurken aynı zamanda sağlık bir vücut yapısına kavuşacaksınız. Şimdi sizlere sunacağımız hareketleri ev ortamında 30 dakikalık bir çalışma neticesinde tamamlayarak fazla kilolarınızdan kurtularak fit bir vücuda sahip olacaksınız.

BAYANLAR İÇİN FİTNESS HARAKETLERİ NELERDİR ?

Squat Hareketi: Fitness temeli olarak nitelendirilen “Squat” hareketi ile egzersizinize başlayabilirsiniz. Squat pozisyonunda bacaklarınızı omuz genişliğine doğru iyice açarak omuz hizasına elleriniz ile alacağınız dambılları bu hiza çerçevesinde kaldırın. Dilerseniz dambıllar olmadan da squat hareketlerini yapabilirsiniz. Çömelme pozisyonu alarak bacaklarınızın dizden yukarı paralel şekilde kalkmasını sağlayın. Ayağı kalkarak aynı pozisyonu oluşturun ve bu seti 10 defa tekrarlayın.

Bayanlar için squart haraketi

Şınav Hareketi: Alternatif şınav olarak belirtilen bu hareket dahilinde diğer şınav hareketlerine nazaran daha zahmetsiz ve kolay bir şekilde yapılan bir hareket olmaktadır. Dizler üzerinde uygulanan şınav hareketiyle kollara daha az baskı uygulandığından ötürü rahat bir şekilde yapılmaktadır. Bu hareket dahilinde sırt kasları başta olmak üzere kol, omuz ve göğüs bölgelerine ait kaslar da çalışmaktadır. 2 set halinde 10 defa yapılması uygundur.

Bayanlar için Şınav Haraketi

Yengeç Hareketi: Yapacağınız bu fitness hareketi ile “triceps” adı verilen arka kol sisteminin ve omuz bölgesinin çalışmasını sağlayacaksınız. 120 derece açıyla dizlerinizi büküp oturacağınız bu harekette ellerinizi kalçanızın az biraz gerisinde tutmanız gerekiyor. Omuz hizasında olacak şekilde ellerinizi arkaya alarak yere bırakıp el uçlarınızın görüş açınıza doğru bakmasını sağlayın. Bu şekilde ellerinizi kullanarak kalçanızın yukarı kalkmasını sağlayın. 2 set halinde yapacağınız bu hareket 10 defa tekrarlayın.

Bayanlar için Yengeç haraketi

Top ile Şınav Hareketi Yapma: Aslında bu ve benzeri birçok fitness hareketleri bayan sınıfı için değil aynı zamanda günümüz erkekleri tarafından da yapılan bir uygulama olmakta. Özelliklede top ile şınav hareketi yapma durumu tamamen bununla bağdaştırıcı bir nitelik sunuyor. Bu hareket dahilinde omuz ve kol kaslarınızı iyice geliştirmektesiniz.

Bayanlar için Top ile şınav çekme haraketi

 

,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın