Header Üst Menü

Basen Nasıl Eritilir

Basen Nasıl Eritilir

Kilo vermek her kadının hayalidir. Fakat verilen kilolar çoğu zaman istenilen yerlerden verilmemektedir. Özellikle bölgesel zayıflamak isteyen kadınlar için bu son derece can sıkıcı bir durumdur. Bölgesel zayıflama denince akla basen be bel çevresi gelmektedir. En çok şikâyetçi olunan bölgeler bu şekildedir. Bu durumda sadece bu bölgelerden zayıflamak isteyen kadınların uygulaması gereken bazı taktikler vardır.

Peki, basen nasıl eritilir? Basen eritmekte en az göbek eritmek kadar zordur. Fakat doğru diyet ve egzersizler uygulandığında zayıflamayacak herhangi bir bölge bulunmamaktadır.  Bölgesel zayıflamada egzersiz yapmak en az diyet yapmak kadar önemlidir. Özellikle incelmesi istenen bölgeye uygun egzersizlerin yapılması bölgesel zayıflamada oldukça etkili olmaktadır. Basen nasıl eritilir? Sorusuna verilebilecek en kesin cevap squat egzersizidir. Squat, basenlerinden ve kalçalarından rahatsız olan kadınlar için en yararlı egzersizlerden bir tanesidir. Yarım çömelme hareketi de denen bu egzersiz hareketi düzenli olarak yapıldığında gözle görülür bir fark yaratılmasına yardımcı olacaktır.

Basen eritmek için yapılması gerekenler

Basen nasıl eritilir?” denince akla egzersiz ve diyet gelmektedir. Egzersiz son derece önemlidir ama sağlıklı beslenme ile desteklenmezse hiçbir anlamı kalmamaktadır. Bu noktada basen eritme diyeti devreye girmektedir. Bu diyetin diğer diyetlerden ayrılan en önemli özelliği meyve içermemesidir. Meyve son derece sağlıklı bir besindir. Fakat içeriğinde şeker bulunduğundan basen eritmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilmemelidir. Basen ve göbek bölgesinde fark yaratmak isteyen içeriğinde şeker olan tüm paketli gıdalardan da uzak durmalıdırlar. Şeker tüketimi yapılan tüm diyetin ve sporun boşa gitmesine neden olmaktadır.

Basen eritme diyeti nasıl yapılır?

Basen eritme diyetinin en büyük özelliği içerisinde şekerli herhangi bir besini barındırmamasıdır. Onun dışında vücut için gerekli tüm besinleri içeren basen eritme diyeti, düzenli olarak uygulanmalıdır. Diyet listesinde kullanılacak olan tüm süt ürünleri tam yağlı olmalıdır. Tam yağlı ürünlerin bel ve basen bölgesinde yağların eritilmesine yardımcı olduğu kanıtlanmış bir bilgidir.

Sabah

1 adet yumurta
1 bardak süt
1 parça peynir
1 dilim tam buğday ekmeği

Öğle

1 porsiyon haşlanmış tavuk ya da et
1 tabak yağsız salata
1 dilim tam buğday ekmeği

Akşam

1 tabak sebze yemeği
1 dilim tam buğday ekmeği

 

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın