Header Üst Menü

Alkali Su Nasıl Yapılır, Alkali Diyeti

Alkali Su Nasıl Yapılır, Alkali Diyeti

Günümüzde merak edilen ve hakkında detaylı olarak bilgiler alınmak istenen konulardan biri de alkali suyun nasıl yapıldığı ve alkali diyetin nasıl yapılabildiği konusudur. Dilerseniz çokça merak edilen bu konumuz hakkında sizlere makalemiz üzerinden bilgiler sunalım. Genel sağlık açısından bazı faydalarının bulunduğu alkali suyun yapılışı sanılanın aksine oldukça basit ve oldukça kısa sürelidir. Diğer bir deyişle, alkali suyun hazırlanması açısından bireyin herhangi bir deneyime sahip olması gerekmemektedir.

Alkali Suyun Faydaları

Alkali suyun bizlere sağladığı başlıca faydalar şunlardır;

  • Su içme isteğini arttırmaktadır.
  • Birçok cilt sorunlarına fayda sunmaktadır. Günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi durumunda cilt kırışıklıkları ve cilt lekelerini giderebilmektedir. Aynı zamanda cildin daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.
  • Alkali suyun harika faydalarından biri de yaşlanma sürecini yavaşlatmasıdır. Aynı zamanda vücut direncini arttırarak hastalıklara karşı daha güçlü bir savunma sistemine sahip olmasını sağlamaktadır.
  • Alkali suyun harika özelliklerinden ve faydalarından biri de enerji verici olmasıdır. Bu bakımdan normal suya göre vücudu daha fazla dinç tutma özelliğine sahiptir.

Alkali Suyun Hazırlanışı

Alkali suyun hazırlanışı ise şu şekildedir;

  • İlk olarak eczaneden bir paket hazır karbonat satın alınmalıdır.
  • Sonrasında 2 litre su ile birlikte 1 yemek kaşığı miktarınca karbonat karıştırılmalı ve hemen akabinde ise hazırlanan su karbonat karışımının tamamen eriyip çözelti haline dönüşmesi için karıştırılmaya devam edilmelidir. Birkaç dakika boyunca gerçekleştirilen karışım işleminden sonra tamamen doğal olan alkali su artık tüketilmeye hazır olmaktadır.

Hazırlanan Alkali Su İle Zayıflama

  • Evde hazırladığınız alkali suyunuzu günlük olarak yalnızca 1 bardak miktarınca tüketebilir ve bu sayede tamamen doğal bir yoldan hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Görüldüğü üzere alkali suyun yapılışı oldukça pratiktir. Sizler de evinizin konforunda doğal alkali su yapmak isterseniz yukarıdaki basit adımları uygulayabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan alkali su hazırlanışında yukarıda belirtildiği ölçekte karbonat karışımının yapılması gerekmektedir. Fazla miktarda hazırlanması durumunda bazı yan etkilere yol açabildiğini belirtmekte faydalar görmekteyiz.

 

alkali diyet listesi

 

,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın